Manual Double Head Aluminium Cutting Machine
| Usage/Application | Industrial |
| Material | Aluminium |
| Max Cutting Thickness | 145 mm |
| Air Pressure | 6 bar |
| Brand | Atlas |
| Frequency | 50 Hz |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220 V |
| Country of Origin | Made in India |

We are a unique entity in this industry, actively committed towards offering a premium quality range of Manual Double Head Aluminium Cutting Machine.


