Portable End Milling Machine
| Brand | Atlas |
| Material | Aluminium |
| Application | Industrial |
| Air Pressure (mpa) | 0.5-0.8 |
| Air Consumption (L/min) | 2800 LPM |
| Input Power (Kw) | 1.5 Kw |
| Locating Plate Rotating Angle | 55-+55 |
| Max. Processing Height (mm) | 100 mm |
| Cutter Spindle Travel (mm) | 150 mm |
| Overall Dimension (mm) | 900 x 700 x 1000 mm |




